ÜRETİM

ÜRETİM

Alucorex olarak felsefemiz, müşterilerimize en kaliteli ürünü, en kaliteli hizmet eşliğinde sunmaktır. Başarımızın bir rastlantı olmadığını kanıtlayan kaliteli ürünlerimiz, zahmetli ve titiz bir çalışma sürecinin ardından müşterilerimize sunulmaktadır.

Profil imalatında kaliteli ürün elde edebilmek için dikkat ettiğimiz hususları şu başlıklar altında toparlayabiliriz.

Hammadde
Firmamız, Alüminyum Profil imalatında 6000 Serisi yüksek kalitede Orijinal Hammadde kullanmaktadır. Orijinal Hammadde kullanımı, Alüminyum Profilde amaçlanan ideal sertliğin yakalanmasında çok büyük önem arz etmektedir. Ayrıca Orijinal hammadde, içeriğinde ağır metaller barındırmadığı için profil imal edildikten sonra uygulanacak eloksal ve boyama işleminden sonra ortaya çıkabilecek oksitlenme riskini tam olarak ortadan kaldırarak, geri-dönüşümlü(hurda) malzeme kullanılmış profillere göre çok daha uzun süre sağlamlığını korumaktadır.

Pres(Ekstürizyon) Makineleri
Alüminyum Profil imalatında pürüzsüz bir yüzey elde etmek için kullanılan Pres Makinesi'nin kalitesi hayati öneme sahiptir. Alucorex Profilleri, ileri teknoloji ürünü Pres Makineleri kullanılarak, Uluslar arası Kalite Standartlarına uygun üretilmektedir. Bunun yanında hizmet verdiğimiz Alüminyum Profil kullanımı yapılan hemen her sektörün ihtiyaçlarını Firmamız bu standartlar çerçevesinde cevaplamaktadır.

Mekanik İşlem Tesisi
Alucorex Müşterilerinin, talepleri doğrultusunda Alüminyum Profil yüzeyleri üzerinde Mekanik İşlemler yapılması mümkündür. Hizmet vermekte olduğumuz yüksek teknolojiye sahip Mekanik İşlem Tesisinde uyguladığımız işlemler; Isı yalıtımlı bariyer montajı, hassas toleranslar dâhilinde tek ve çift kafalı testereler ile açılı ve 90 derece kesim ve dilimleme, CNC (5 eksen) işlem merkezleri ile işleme, eksantrik presleri, delik delme matkapları ile delme, slot açma, havşalama ve boşaltma işlemleridir.

Boya-Eloksal​
Alucorex Aluminyum dikey ve yatay elektro statik boya hanelerle müşterilerine hizmet vermektedir. Özellikle yeni hizmete girmiş olan dikey boya hanemizde 16 tabancaya sahip boyama kabini sayesinde ince ve pürüzsüz bir yüzey arzu eden müşterilerimiz için  +/- 4 micron kalınlılığında boyalı ürünler üretmekteyiz.  Qualicoat ve Qualimarine normlarına uygun üretim yapan bu modern tesislerde farklı Glos parlaklıklarında ve tüm Ral renklerinde profiller boyanmaktadır.

Üretimlerimizin yapıldığı Eloksal tesislerinde Qualanod normlarına  1,3 – 2 A/dm2 akım yoğunluğu optimizasyonu ile max. 7,5 metre profilleri 5 – 25 mikron kalınlığında eloksal kaplama yapılabilmektedir. Naturel Beyaz dan başlayarak siyaha kadar geniş bir renk skalası ile renk tonları sürekli ve limitler dahilindedir. Müşteri talepleri doğrultusunda, istenilen dekoratif yüzeyleri sağlamak amacıyla satinaj ve kumlama işlemleri kullanılarak efektif yüzeyler elde edilmektedir. 

_dsc0452_kucuk_dsc0452_kucuk_dsc0452_kucuk