Sektörler

Savunma Sanayi

Diğer Endüstriler

Treyler

Raylı Sistemler

Enerji

Otomotiv

Mimari Sistemler

media

Alüminyumun savunma sanayi bakımından önemi vurgulanmakta ve kullanım alanları büyük bir hızla artmaktadır. Alüminyum alaşımları savunma sanayinin çeşitli ürün alanlarında kullanılmaktadır. Savunma sanayide Türlerine , parçalarına ve altyapılarına göre alüminyum ürünleri tercih edilmektedir.

Corexall Aluminyum sahip olduğu ticari ve üretim yetenekleri ile savunma sanayine ilişkin her türlü ihtiyacın üretim, temin tedarik ve teslimine yönelik hedeflerimizde gücümüze katkı sağlamaktadır.

media

Çözümler

Fonksiyonellik
Malzeme dayanımı
Sınırsız şekil verme olanağı
Mükemmeliyetçi estetik yaklaşım
Üretimde yüksek hassasiyet
Yüzey işlem çeşitliliği (Eloksal, toz boya, süblimasyon, ahşap desen)
Tek parça billetten üretim

Mühendislik Uygulamaları

Makine konstrüksiyon profilleri
Isıtma, havalandırma, iklimlendirme ürünleri
Pnömatik silindirler
Pompa gövdesi
Merdivenler ve iskeleler
Güneşlik ve çadır sistemleri
Petrol tankı ve yüzer mobil çatı (dom)
Ön mekanik işlem ve montaj

media

Coexall, tanınmış treyler üreticilerinin ana tedarikçilerinden biridir; treyler alt ve üst yapı parçaları, şasi bileşenleri, yan kapaklar, gövde profilleri ve diğer tamamlayıcı alüminyum parçalar ve aksesuarlarda kullanılan 1050, 1070, 6060, 6061, 6063, 6082, 6463, 7005, 7020, 9003 alaşımlarında geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapmaktadır.

Ulaşım Sektöründe Yenilikçi ve Akıllı Çözümler

Maksimum taşıma kapasitesi
Dayanıklılık
Etkileyici (sofistike) dış görünüş
Üstün mekanik özellikler
Yüzey işlemli ürünlerde uzun dayanım
Uzun ömürlü ürün
Onarımı kolay
Yakıt tüketiminde tasarruf
Çevre dostu

media

Raylı sistem araçlarının güvenli ve konforlu bir yolculuk imkânı sağlaması, yük taşımacılığında ekonomik ve çevreci olması, hem kentiçi hem de şehirlerarası ulaşımda yaygın olarak tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle küresel ölçekte her geçen yıl raylı sistem araçlarına yapılan yatırımlar artmaktadır.

Corexall Aluminyum çeşitli ebatlarda yapısal ve muhtelif alüminyum profillerin üretimini gerçekleştiriyor. Corexall Aluminyum yine raylı sistemde kullanılan iç trim, kapı, pencere, basamak vb. profillerinin de üretimini yapıyor.

media

Corexall Aluminyum her geçen gün büyümekte olan enerji sektörü için günümüz gereksinimlerini sağlayacak kalitede ürünler üretmekte ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üretim kalitesini her gün daha da ileriye taşıyarak ürün portföyünü geliştirmektedir.

Neden Aluminyum

Daha düşük karbon salınımı
Özel alaşımlı ürünlerle yüksek ısı ve elektrik iletkenliği
Hava koşullarına dayanıklı
Dekoratif
Toksik değildir; gaz sızdırmaz
Optimum fayda-maliyet dengesi
Işık ve ısıyı yansıtma kabiliyeti yüksek
Manyetik değildir, alev almaz, paslanmaz
Rüzgâr ve güneş enerjisi sistemleri
Rüzgar türbini gövdesi bileşenleri
Güneş kırıcı profiller
Solar panel ve güneş enerjisi tarlalarının alüminyum aksamları
Zeminler ve tavanlar için karkas yapı ve montajlı sistemler

media

Otomotiv endüstrisinde gün geçtikçe , alüminyum tüketimi açısından hızla büyümektedir. Alüminyum, ulaşım sektöründe taşıt araçlarının üretiminde kullanılan en önemli malzemelerden birisidir . Aluminyumdan üretilen malzemelerin hafifliği nedeni ile Otomobillerin ağırlıklarının azaltılması konusunda kullanımı tercih önceliğidir. Taşıt araçları ne kadar hafif olursa, hareket etmeleri için daha az enerjiye gerek duyulduğundan alüminyum kullanılan otomobilin daha az yakıt harcadığı anlaşılmıştır.

Alüminyum, sahip olduğu yüksek performans özellikleri ile bu alanda en çok tercih edilen metallerden biri olma özelliğini gün geçtikçe otomobillerde farklı kullanım alanları bularak göstermektedir.

media

Corexall Aluminyum yurt içi ve yurt dışındaki mimari sistemler alanındaki tecrübesi ile bir çok önemli projede iş ortağı olarak yer almaktadır.

Kaplama ve giydirme sistemidir. Cephe sistemlerinde alüminyumdan kompozit plakalara kadar çok sayıda gereç ve teknik bir arada kullanılabilir. Corexal Aluminyum plaza, hava limanı, hastane , konut gibi bir çok alandaki inşaat projesine ürün ve hizmet sunmaktadır.

Çözümler

Uzun ömürlü olması
Yüksek Kalite
Enerji tasarrufu
Düşük bakım maliyeti
Yangın güvenliği
Çeşitli yüzey alternatifi
Maliyeti avantajı
Yüksek Dayanıklılık
Hızlı montaj avantajı

Sağlamlığı yanında sahip olduğu dekoratif görünümü mimar ve mühendislere inşaat sektöründe zengin seçenekler sunar.