Hakkımızda

Corexall Aluminum Systems.

Firmamız 1968 yılında, Erdinçoğlu Teknik Profil Komandit Şirketi unvanı ile İstanbul Kapalıçarşı’da ticaret hayatına başlamıştır.Uzun yıllar sektörde edinilen tecrübeler neticesinde, yeni bir oluşuma gitme kararı alan şirketimiz, 2009 yılında Alucorex markası adı altında, Ankara ve İstanbul’da faaliyetlerine devam etmiştir.

İşletmemiz 2015 yılına geldiğinde İzmir ve Samsun şubeleri açmış ve merkezini İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesine taşımış ve ayrıca yine aynı yıl içerisinde Antalya’daki yeni şubesini hizmete açmıştır. Firmamız 2018 yılı içerisinde büyüme kararı alarak merkezini Avcılar/Ambarlı bölgesine taşıyarak bugün, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Samsun illerinde bulunan 5 farklı satış noktası ile ülkemizin her yerine ürünlerini ulaştırmaktadır. Bunun yanında firmamız, Avrupa, Amerika, Türkî Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarında da faaliyet göstermektedir.

Alucorex, Türkiye standartlarını zorlayan, kaliteli ürünleri ve bunun yanında müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutan hizmet anlayışı ile sektörün sayılı firmaları arasında yer almaktadır. Yapmış olduğumuz standart imalatın dışında, müşteriye özel çözümler üretebilme yeteneğimiz ile sektörde fark yaratmaktayız. Bu yeteneğimiz sayesinde; Alüminyum Profil kullanımının yer aldığı her türlü sistem ile alakalı alternatif çözümler sunmamız söz konusu olmaktadır.

Alüminyum Profil imalatı ve tasarım konusunda; duşakabin, tente, mobilya, soğutma, korkuluk, dorse profilleri ağırlıklı olmak üzere daha başka pek çok sektörde faaliyet göstermekteyiz.

Özellikle Avrupa ve Amerika marketindeki pazar payını genişletmeyi amaçlayan firmamız, hurda karışımı bulunmayan yüksek kalitedeki Alüminyum Profillerini, 9 inch’e kadar biletlerle, CAD/CAM sistemi tel ve dalma erozyon, CNC torna, kalıp imalatı için gereken konvansiyonel tezgahlar, Qualanod normlarına uygun 5 mikrondan 25 mikrona kadar kaplama yapabilen eloksal tesisi, dikey ve yatay elektro-statik boyahaneler ve 3500 ton kapasiteli ekstürizyon pres ile metrede 8 kg’a ve 400 mm’ye kadar büyüklüklere ulaşan profil taleplerini sorunsuz şekilde karşılamaktadır. Özellikle büyük ve ağır profil kullanımının yoğun olduğu sektörlerde, firmamızın ürünleri fark yaratmaktadır.

Misyon

Küresel pazarda paydaşları için yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir üretici firma olmak.

Vizyon

Aluminyum ekstrüzyon üretim alanında; yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, yenilikçi, güvenilir ürün ve çözümler sunmak. Küresel hedeflerine; marka bilinirliğini artırarak ulaşan, ülkesine gurur veren entegre üretim tesisi olmak.

Değerlerimiz

 • Process Engineering

  BİRLİKTE ÜRETMENİN GÜCÜNE İNANIYORUZ

  Çalışanlarımız en büyük itici gücümüzdür. Çalışanlarımızın eğitimini ve kişisel gelişimini şirket kültürümüzün bir parçası olarak görür ve bu çerçevede potansiyellerini en iyi şekilde ortaya koyabilecekleri katılımcı bir şirket kültürünü ve ortamını yaratmaya çalışırız.

 • Process Engineering

  GÜVENİLİR ŞEFFAF VE AÇIGIZ

  Kurulduğumuz günden itibaren, tüm faaliyetlerimizde şeffaf ve hesap verebilir olmayı ilke edinen bir kurumsal yönetim anlayışı ile hareket ederiz.

 • Process Engineering

  SÜREKLİ GELİŞİM

  Yenilikten heyecan duyan pozitif bir merakla, kendimizi ve yaptığımız işi sorgularız. Hep daha iyi olmak için, geçmiş deneyimlerimizden öğrenir, gelecek vizyonumuz ile gelişir , değişimin öncüsü oluruz.

 • Process Engineering

  ÜLKE VE TOPLUM İÇİN DEĞER YARATMA HEDEFİYLE ÇALIŞIRIZ.

  Yaptığımız tüm işlerin ve hayata geçirdiğimiz tüm projelerin ülkemiz ve toplumumuz için ortak bir değer yaratmasını hedefleriz.

Sertifikalarımız

Ürettiğimiz tüm alüminyum profiller TSE, İSO 9001, QUALICOAT ve QUALANOD belgelerine sahiptirler. Bunun yanında ürettiğimiz tüm aksesuarlar ISO kalite belgesine sahiptir.